субота, 16 квітня 2016 р.

"Сюрприз" від китайців


Давним-давно, в незапам’ятні часи (а було це десь 5 років тому) прикупив брат новий, ще мало відомий на той час девайс - "сонячну зарядку".
І мала та зарядка відповідно заряджати телефон, чи інший девайс, споживаючи енергію сонця. Також її (зарядку), можна було зарядити від розетки і використати, як додаткову зовнішню батарею.
І все б нічого, але даний девайс підозріло скоро заряджався, і ще скоріше розряджався.. Тобто телефон підзарядити в екстренних ситуаціях (для чого вона і призначена) не можливо.. Підключаєш апарат, воно мигає, що йде зарядка і за кілка секунд перестає заряджати..
Поматюкавши жителів Піднебесної, даний девайс було закинуто до барахла, як "профнепригодний"..
Проте, одного разу мені спало на думку використати сонячну панельку для своїх цілей. Відшукав "цяцьку", розібрав і одразу стала відома причина некоректної роботи приладу.. - Китайські умільці просто зекономили на акумуляторі, впаявши туди мініатюрний.. Його вистачало якраз на перевірку працездатності...
Тепер маю нову забавку - збираюсь впаяти більші акумулятори, щоб апарат "ожив" і відпрацював потрачені на ного грошики)))

Люди, як бджілки..

Кілька днів тому садив картоплю. Погода була по літному теплою. 
Після полудня небо затягнулося хмарками. Аромати квітів переповнювали спокійне повітря. Невтомні трудівниці - бджоли активно збирают пилок.
Невдовзі в небі загуркотів грім, запахло свіжістю. Свіже повітря заговорило про наближення дощу. Проте бджоли навіть не думали ховатися у вулик. Для них це гаряча пора, і від збору пилку і нектару залежить їх подальше існування і благополуччя.. Тому бджоли продовжували збір, поглядаючи одним оком на хмару, іншим на вулик...
Збирають бджоли пилок, не зважаючи на погодні умови, втому.. Не зважають бджоли і на те, що приходить пасічник і "обкрадає" їх, забираючи пилок, мед.. В них є своя задача - і вони її виконують!
Щось схоже коїться і в людському суспільстві. Люди працюють, а держава забирає податки. І навіть гірше - держава не приходить сама забирати, як пасічник.. Ні, люди, натомившись на роботі, самі мусять ще й нести "данину", писати численні звіти, про виконану роботу..
Було б керівництво нашої держави розумним - воно б створювало такі умови, при яких жилося б людям добре, як бджолам у дбайливого пасічника..  Даєш можливість жити і працювати людям - будеш і сам мати з того користь, буде держава багатою.. Проте, влада поступає зовсім інакше - приходить лишень забирати, а умов для життя і роботи не створює..
Але люди, як і бджоли, не зважають на такі труднощі - продовжують рух, продовжують працю..
Чи прийде в нас до влади "дбайливий пасічник", а чи й надалі будемо мучитись із "мародерами" - час покаже.. 
А тим часом рясний дощ закінчився, на небі засяяли аж дві веселки, все живе в природі знову кинулося в активний рух, виконуючи кожен свою роботу...
 

понеділок, 11 квітня 2016 р.

Чи потрібно чистити ноутбуки?..

Якщо ваш ноутбук почав "тормозити" і сильно грітися - це сигнал, що потрібно негайно його чистити..
В процесі роботи вентилятора накопичуються порохи.. Вони збираються спочатку на радіаторі, забивают його і поширюються по нутрощах пристрою.. При збільшенні вологи може статися замикання, що виведе із ладу пристрій.. Також, від сильного і тривалого перегріву також ноутбук перестає працювати..
В більшості випадків перегарає відеокарта. У багатьох ноутбуках (особливо старіші моделі), відеокарти впаяні на материнській платі і їх замінити практично не має можливості.. Тому власники змушені, або купувати новий ногутбук, або нову материнку.. Це виливається у чималу копійчину..
Щоб цого уникнути - ноутбуки (персональні комп’ютери також) чистять і замінюють термопасту.. В деяких моделях доступ до вентилятора і радіатора легкий - відкручуєтся спеціальна кришка, а в інших - слід розбирати весь ноутбук.. Тому, якщо не маєте пенвих навиків - краще віддати пристрій на чистку у спеціальні центри, котрі тим займаються.. Задоволення не є дешевим - (50 - 150 грн), але в загальному ви вбережете себе від зайвих витрат..
Ноутбук, що на фото - згоріла відеокарта.. Модель стара - знайти нову материнку практично неможливо.. Ноутбук ремонту не підлягає.. Так що будьте обережні - гріється ноутбук - несіть до спеціаліста..

неділя, 10 квітня 2016 р.

Про білку і жадібність..


Сьогодні неділя, 10 квітня 2016 року... Поспати довго не судилося.. Десь коло 7 години ранку був розбуджений дивним шумом. Складалося враження, що по бляшаному даху хтось футбол грає (коли хочеш спати - то ще і не такі асоціації будуть). Шум не припинявся добрих пів години. Тому я все-таки піднявся і пішов виясняти причини. А причиною виявилася весна.
Прийшла весна, і звірі взялися зводити собі помешкання. Звіром, що мене розбудив - виявилася звичайнісінка білка.
Технологічний процес зведення будинку слідуючий: білка стрибає з даху на черешню, відгризає гілку, з нею стрибає знову на дах (звідси "страшні" звуки), дальше несе її в свою домівку (розміщена на бальку під стріхою).
Це такий собі ліричний відступ, а дальше основа - про яку і захотілося написати..
Тут я спробую провести порівняння між людиною (начебто кінцевою і розумною ланкою еволюції) та твариною.. Відгризаючи гілки - білка вибирала лишень сухі - тобто зовсім не шкодила черешні, наоборот - проводила очистку від сухих гілок, на яких можут розвиватися різні хвороби..
В людей так немає - нищать все, що може принести користь, прибуток чи задоволення.. Прикладом є варварське поводження з лісами в Карпатах, які ще називають "зеленими легенями планети".
Слідуюче, що ставить білок вище над людьми - побудова житла.. Коли буде готове - сфотографую обов’язково.. Але наперед можу констатувати - воно буде маленьке, зручне і максимально ефективне.. Точно не буде кількох поверхів і не буде обнесене 6-метровим парканом..
Так може, будучи вершиною еволюції, нам слід трішки учитися і в проміжних ланок?..


Корпоратив (оповідає Роман Дронюк)

Мой, яке то файне слово - корпоратив. Всі відмічают, гульбані. А наше село замело, світла нема, почерез день. Людий лишилосі, шо на пал...